Rasta

Rasta copánky

Copánky jsou dobrá volba, když už máš dost svých vlasů, ale nechceš nic stálého. Také jsou vhodné pro ty, kdo se ostříhali nakrátko a chtějí mít znovu delší vlasy a momentálně s nimi nemohou nic dělat. Než nosit dva měsíce čepici, je lepší si nechat naplést copánky. Budeš překvapená, jak rychle ti vlasy porostou, když copánky sundáš. Zvláště když je dva měsíce nebudeš česat a moc je nezašpiníš. Naplétáním copánku lze docílit účesu jakýchkoli barev a barevných kombinací, od přirozeného vzhledu až po extrém samotného účesu stejně jako u dreadů.

Jaký druh copánku bych měla mít?

Můžeš si vybrat normální stylové copánky pletené v šachovnici nebo v radách, zakončené různými způsoby. Nebo copánky zapletené k hlavě třeba v silnější cupky. Fantazii se meze nekladou. Jestliže máš vlasy dlouhé přibližně 10cm, můžeš mít cokoli. Copánky můžeš mít po pás, po ramena, nebo jen pár centimetru. Můžeš si zvolit od velmi tenkých až po tlusté. Jen si pamatuj, že čím tenčí a delší copánky jsou, tím déle budeš sedět na židli.

Jak se mám o copánky starat?

Skvělou věcí na copánkách je jejich nenáročnost. Ale pozor, velmi, ale velmi časté namáčení muže vést ke chlupatění (vylézání vlasu z copánku), takže už nevypadají tak elegantně a upraveně. Šampon opět bylinný bez kondicionéru, aby se copánky zbytečně nepovolily.

Jak dlouho účes vydrží?

Copánky vydrží max. 6 měsíců, kdy jsou odrosty už natolik dlouhé, že se musí copánky buď sundat a naplést nové, nebo kořínky zadredit a nechat dále růst v dreadech. V tomto případě je délka účesu neomezená.

Nevypadají mi tím vlasy?

Po rozpuštění copánku vyčešeš vlasy uvolněné za celé období, kdy jsi je mela v účesu a nemohla si je vyčesávat! Po aplikaci kondicionéru se s trochou trpělivosti dají i cuchance rozčesat. Nemáš-li ji, pak přijď! A krom toho máš na pár dnu nový účes, a to afro, které po několika umytích zmizí.